6
Gratulacje dla Aleksandry Śniecikowskiej - uczennicy klasy III, która uzyskała tytuł laureata w diecezjalnym konkursie plastycznym „Mój Kościół na Pomorzu”. Wyróżnione osoby odebrały nagrody w kościele pw. Ducha Świętego w Koszalinie. W 19. edycji konkursu „Mój Kościół na Pomorzu” dzieci i młodzież z terenu całej diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej zgłosili ponad 420 prac. Temat rysunków, obrazów i prac przestrzennych związany był z jubileuszem diecezji i brzmiał "Moja diecezja, mój Kościół – to jest mój dom". W fotorelacji przedstawiamy wszystkie prace naszych uczniów. Uczestnikom gratulujemy, a rodzicom dziękujemy za wsparcie.
W roku szkolnym 2021/2022 programem „Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny” zostało objętych 96 szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całej Polski. Zapewniono w nich roczny zapas podpasek dla uczennic. Dodatkowo w każdej szkole biorącej udział w programie funkcjonował „Wolontariat Kulczyk Foundation”, dzięki któremu uczennice promowały wiedzę o menstruacji. Dążyły tym samym do tego, by odtabuizować temat wśród swoich koleżanek i kolegów. Nauczyciele z kolei otrzymali specjalnie opracowane materiały edukacyjne dotyczące dojrzewania i menstruacji, które omawiali z uczennicami i uczniami podczas lekcji czy godzin wychowawczych. W roku szkolnym 2022/2023 realizowana jest II edycja programu. Tym razem uczestniczą w nim 224 szkoły z całej Polski, do których łącznie trafiło ponad 1,6 miliona podpasek. Podobnie, jak w trakcie I edycji, uczennice i uczniowie angażują się w wolontariat, szerząc świadomość o tematach związanych z menstruacją. Robią to pod nadzorem pedagogów wybranych do koordynowania programu w poszczególnych placówkach. Z kolei materiały edukacyjne o dojrzewaniu i miesiączce zostały wzbogacone o nowe treści, które będą poruszane na lekcjach i godzinach wychowawczych we wszystkich szkołach objętych programem.
Wyjazd do zakładu produkcyjnego „Joskin” W dniu 11 października 2022 roku uczniowie klasy VIII w ramach nagrody udali się do zakładu produkcyjnego „Joskin” w Trzciance. Fabryka produkuje maszyny od arkusza blachy po gotowy wyrób. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od wielkiej hali ekspozycyjnej, na której wyeksponowany był sprzęt produkowany w tym zakładzie. Tutaj znajdują się również nowoczesne magazyny wysokiego składowania z częściami zamiennymi. Następnie pod przewodnictwem Pana Adama przeszliśmy cały zakład począwszy od początku produkcji, czyli magazynu blach, mijając stanowiska giętarek, formowania beczek – walcarki, ocynkowni, hali, w której odbywa się kontrola jakości oraz doposażanie wozów asenizacyjnych, lakierni. Trzeba przyznać, że zakład w Trzciance to naprawdę nowoczesna i dobrze zorganizowana fabryka. Dziękujemy Panu Adamowi za tak szczegółowe oprowadzenie i ciekawe opowiedzenie o poszczególnych stanowiskach roboczych.
- 3
Uroczysty Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
- 41
Narodowe Czytanie w naszej szkole. Uczniowie klasy czwartej, szóstej i siódmej czytali utwory Adama Mickiewicza.
- 2
Zajęcia naszych uczniów ze Zbigniewem Masternakiem w Gminnej Bibliotece w Lublinie. Podczas spotkania młodzież uczyła się jak pisać scenariusze filmowe.
- 6
4 października 2022r. IV EDYCJA # SprzątamyDlaPolski Nasi uczniowie śmieci segregują i ZIEMIĘ ratują! BRAWO WY !
Archiwum Aktualności