Biblioteka Szkoły Podstawowej im. Unii Europejskiej w Karsiborze zachęca do korzystania z internatowych zasobów naukowych. Wolne Lektury to ogromna, opracowana pod kątem łatwości wykorzystania w edukacji kolekcja utworów literackich należących do domeny publicznej (co do których nie obowiązują już prawa autorskie majątkowe) lub dostępnych na wolnych licencjach. Dzięki temu zarówno teksty jak i audiobooki można wykorzystać za darmo, kopiować, drukować, remiksować. Dodatkowo polecamy platformę lektury.gov.pl, na której znajdziecie wszystkie niezbędne książki w postaci e-booków. Możecie je Państwo pobrać i czytać! Pozdrawiam serdecznie!
Internetowe zasoby naukowe
Audiobooki w naszej bibliotece.
Biblioteka szkolna zaprasza do wyporzyczenia audiobooków. Szczegółową listę znajdziecie w zakładce Biblioteka.
Audiobooki jako forma foniczna literatury są alternatywą dla osób nieprzepadających za doświadczaniem literatury w tradycyjnej formie. Przystępność książki do słuchania wynika z możliwości odsłuchu jej w dowolnym momencie oraz braku konieczności skupienia wzroku i dłoni na konkretnej czynności – czytania. Audioksiążki są cenione przez osoby niewidome i niedowidzące lub niepełnosprawne w inny sposób. Wymagają sprawnego zmysłu słuchu. Stanowią znaczący element kształtowania kultury czytelniczej wśród najmłodszych odbiorców.
Podziękowanie
Wolontariusze online
Wolontariusze misyjni p. Agata i p. Joanna w naszej szkole - wirtualnie łącząc się z nami z Warszawy opowiadały o Domach serca i o swojej półtorarocznej misji we Włoszech!
Szkolne koło Caritas
I spotkanie Szkolnych kół Caritas za nami!
https://www.facebook.com/CaritasKoszalin/posts/4100780189984765
Narodowy Spis Powszechny
Zapomniałeś się spisać? Zrób to niezwłocznie!
Wziąłeś udział w spisie? Weź również udział w loterii i graj o nagrody.
- Po wypełnieniu formularza spisowego pobierz unikatowy 10-znakowy kod, uprawniający do wzięcia udziału w loterii.
- Zarejestruj otrzymany kod od 22 kwietnia do 7 lipca 2021 r. na stronie https://loteria.spis.gov.pl/.
- Oglądaj transmisje online z losowań na YouTube i Facebook na profilach GUS i sprawdź, czy wygrałeś!
Im szybciej zarejestrujesz się w loterii, tym więcej szans masz na wygraną!
Każdy zarejestrowany kod ma szansę na wygraną – osoby, które zgłoszą kod do loterii najpóźniej do 5 maja 2021 r. wezmą udział we wszystkich 6 losowaniach nagród I-ego stopnia (kart przedpłaconych o wartości 500 i 1000 PLN) oraz w losowaniu finałowym o nagrodę główną–14 lipca 2021 r.
Nie zwlekaj i wykorzystaj wszystkie 7 szans!Pierwsze losowanie nagród I-ego stopnia już 7 maja 2021 r.
Terminy kolejnych losowań i pozostałe szczegóły dostępne są w regulaminie na stronie https://loteria.spis.gov.pl/.
W sprawie pytań dotyczących loterii prosimy o kontakt, numer 22 871 99 21 (infolinia czynna w dni robocze w godz. 9.00–17.00, koszt połączenia zgodnie z taryfą operatora).
Organizatorem loterii jest Unique One sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.
Akcja "Żonkile"
Projekt Edukacyjny Krokus
Jesienią 2020 roku nasza szkoła wzięła udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym Krokus. To niezwykle ważna i wartościowa inicjatywa, która została rozpoczęta przez Fundację Holocaust and Education Trust Ireland, a jej celem jest upamiętnienie dziecięcych ofiar Holokaustu. Krokusy, które zakwitły w pierwszych dniach wiosny, symbolizują pamięć o dzieciach zamordowanych w czasie Holokaustu, a także nadzieję i odrodzenie.
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań
Od 1 kwietnia br., na terenie całego kraju prowadzone jest największe badanie statystyczne jakim jest Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań (NSP 2021). NSP jest realizowany raz na 10 lat przez służby statystyki publicznej we współpracy z Gminami i obejmuje wszystkich mieszkańców naszego kraju. Podstawą prawną tego badania jest Ustawa z dnia 9 sierpnia 2019 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań. Udział w spisie jest obowiązkowy.
Dane zebrane w spisie ludności dostarczą szczegółowych informacji o sytuacji społecznej, demograficznej, ekonomicznej mieszkańców Polski. Podstawową i obowiązkową formą udziału w spisie jest samospis internetowy, tj. wypełnienie interaktywnego formularza, który zostanie zamieszczony na stronie https://spis.gov.pl.
W spisie ludności uczestniczą wszyscy pełnoletni mieszkańcy naszego kraju, a hasło spisowe to „LICZYMY SIĘ DLA POLSKI”.
Droga krzyżowa
Zakończona akcji SKW Caritas
Pasowanie na czytelnika
W dniu 18 luty 2021 odbyło się pasowanie na czytelnika klasy pierwszej. Głównym celem wydarzenia było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, jak wygląda procedura wypożyczenia i oddawania książek. Pierwszoklasiści odgadywali także zagadki oraz zapoznali się z zbiorami biblioteki.
Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki.
Anna Sidorko Bibliotekarz
Rachunek wielkopostny - włącz się!
"Ukryte dziedzictwo" - projekt edukacyjny
Uczniowie 4 klasy wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii archeologicznej poruszającej temat polskiego dziedzictwa narodowego ukrytego w ziemi i pracy archeologów. Projekt edukacyjny „Ukryte dziedzictwo. Co kryje polska ziemia?” realizowany był w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”. Celem realizowanych zajęć było przekazanie uczniom podstawowej wiedzy o tym, czym jest archeologia i na czym polega praca archeologa (ze szczególnym uwzględnieniem odkryć dokonywanych w Polsce) oraz dlaczego i jak należy chronić dziedzictwo kulturowe ukryte pod ziemią.
Ukryte-dziedzictwo-dyplom-monika-plich.pdf
Ukryte-dziedzictwo-dyplom-szkola-podstawowa-im.-unii-europejskiej-w-karsiborze.pdf
Projekt edukacyjny "Emocja"
Uczniowie klasy 2 Szkoły Podstawowej im. Unii Europejskiej w Karsiborze z radością meldują wykonanie modułu III „Moc słów” międzynarodowego projektu edukacyjnego „Emocja” . Na początku zajęć określaliśmy na termometrze uczuć swoje emocje, następnie stworzyliśmy wspólną bazę pozytywnych i negatywnych słów. W kolejnym etapie zajęć wysłuchaliśmy „Bajki o ciepłym i puchatym”, przeanalizowaliśmy siłę pozytywnych i negatywnych słów i stworzyliśmy drzewo pięknych słów. Wykonaliśmy również pracę plastyczną, malując własne postacie - Puchatka i Kolczatka. Na zajęciach nie zabrakło też pracy z aplikacją Quiver. Odegraliśmy również scenki utrwalające używanie magicznych słów oraz wykonaliśmy medale wdzięczności i obdarowaliśmy nimi swoich przyjaciół. Najbardziej podobał się nam eksperyment z ryżem, po który przedstawiliśmy bardzo ciekawe spostrzeżenia. Okazało się, że słoiczek z brzydkimi „kolczastymi” słowami niestety zaczął buzować i brzydko pachnieć. Wniosek nasunął nam się jeden - kolczaste słowa niszczą. Wszystkie zadania dostarczyły dzieciom wiele radości i emocji. Z niecierpliwością czekamy na kolejny moduł.
1
Szczepimy się - ciąg dalszy.
Gdzie szukać informacji?
Dlaczego warto zaszczepić się.
Karnawał 2021
Nowa galeria Karnawał 2021 została dodana do albumu fotograficznego
5
W karnawale, w karnawale...
W tłusty czwartek odbył się bal karnawałowy klas 1-3. Na balu uczniowie okazali się świetnymi tancerzami, radzili sobie na parkiecie doskonale. Aktywnie brali udział we wszystkich zaproponowanych zabawach. Jak na porządny bal przystało wybrano króla i królową balu oraz księżniczki. W tym dniu oczywiście nie mogło zabraknąć degustacji pączków.
Archiwum Aktualności