• Noworoczne postanowienia

•      Nowy rok bardzo często wiąże się z chęcią sprostania zadaniom, których nie udało się zrealizować         w poprzednich miesiącach. To data, która mobilizuje nas do podjęcia nowych wyzwań. W związku z tym redakcja naszej gazetki przeprowadziła ankietę wśród uczniów naszej szkoły, która miała na celu zbadanie postanowień noworocznych młodych ludzi z klas  4-8. Oto wyniki.

W klasie ósmej dziewczyny postawiły na dbałość  o swój wygląd, a co za tym idzie na zrzucenie zbędnych kilogramów, ograniczenie słodyczy i częstsze wychodzenie na świeże powietrze. Większość postanowiła również znaleźć nowe hobby. Chłopcy w tej klasie w tym roku mają zamiar zaoszczędzić wybraną kwotę pieniędzy i więcej czasu spędzać   z przyjaciółmi.

W klasie siódmej dziewczyny postanowiły przede wszystkim ograniczyć w swoim życiu stres  i zwiększyć pewność siebie. Mają zamiar również więcej czasu spędzać z przyjaciółmi, zadbać o swój wygląd                 i przeczytać wybraną liczbę książek. Chłopcy natomiast stawiają najbardziej na uprawianie sportu.

W klasie szóstej chłopcy chcą więcej czasu spędzać z przyjaciółmi . Poza tym mają zamiar zaoszczędzić wybraną kwotę pieniędzy, uprawiać sport i pobić rekord w wybranej dyscyplinie. Natomiast dziewczynki mają w tym roku mnóstwo postanowień. Najczęstsze odpowiedzi dotyczą zadbania o swój wygląd, spędzania czasu z przyjaciółmi i  większego zaangażowania  w naukę. Chcą również uprawiać sport, nauczyć się języka obcego oraz ograniczyć stres  i zwiększyć pewność siebie.

W klasie piątej dziewczynki chcą w tym roku nawiązać nowe przyjaźnie i spędzać czas  z przyjaciółmi. Mają zamiar również ograniczyć stres, zaangażować się więcej w naukę  i zaoszczędzić wybraną kwotę pieniędzy. Chłopcy w tej klasie mają liczne plany do zrealizowania w 2023 roku. Do najczęstszych postanowień należą spędzanie czasu  z przyjaciółmi, nawiązanie nowych przyjaźni, pojechanie w podróż marzeń i nauka języka obcego. Chcą również uprawiać sport i pobić rekord w wybranej dyscyplinie, częściej wychodzić na świeże powietrze i zwiększyć swoje zaangażowanie w naukę.

I zostali nam najmłodsi ankietowani. W klasie czwartej dziewczynki chcą najbardziej spędzać czas z przyjaciółmi. Na drugim miejscu stawiają zaoszczędzenie wybranej kwoty pieniędzy, pójście na koncert ulubionego artysty, zwiększenie pewności siebie i większe zaangażowanie     w naukę. Natomiast chłopcy postawili na zwiększenie zaangażowani w naukę i sport. Nie zapominają również o kontaktach międzyludzkich. Chcą nawiązywać nowe przyjaźnie i spędzać więcej czasu z przyjaciółmi, częściej wychodzić na świeże powietrze, nauczyć się języka obcego i zwiększyć pewność siebie.

Redakcję szkolnej gazetki bardzo cieszy fakt, że uczniowie klas 4-8 mają tyle zróżnicowanych planów do realizacji w 2023 roku. Trzymamy kciuki i życzymy wytrwałości. A jeśli coś się nie uda, to przecież za rok znowu będzie można zrobić postanowienia i postarać się je zrealizować.

• Uczniowie pytają - wywiad

•      Pierwsze półrocze już za nami. Milena Tomaszewska oraz Małgosia Szczechowska zapytały  uczniów o ich odczucia.

M. Szczechowska: Jak się czujesz po pierwszym półroczu?

J. Grabowska: Po pierwszym półroczu czuję się bardzo dobrze. Wiadomo, że było ciężko, ale jestem szczęśliwa, że udało się jakoś to przejść i ogólnie bardzo szybko minęło mi pierwsze półrocze.

M. Szczechowsk: A jesteś zadowolona ze swojej pracy?

J. Grabowska: Jestem bardzo zadowolona, ale myślę, że mogłam dać z siebie więcej. Widzę ogromną różnice pomiędzy tym rokiem nauki a tamtym. W tym roku dałam z siebie więcej, ale wiem, że to jeszcze nie to, czego oczekuję.

M. Tomaszewska: Jak po pierwszym półroczu?

T. Plecety: Myślę, że półrocze szybko minęło i zaczynam zauważać coraz większe trudności na lekcjach.

M. Tomaszewska: Jesteś zadowolona ze swojej pracy?

T.Plecety: Tak, jestem. Moje oceny są  dobre.

M. Szczechowska: Jak się czujesz po pierwszym półroczu?

O. Miazga: Tragicznie. Cieszę się, że mamy nową nauczycielkę od matematyki.

Mam nadzieję, że czegoś mnie nauczy.

M. Szczechowska: Jesteś zadowolona ze swojej pracy?

O .Miazga: Krótko mówiąc- nie za bardzo.

M. Tomaszewska: Jesteś zadowolona z pierwszego semestru?

K. Bartniczak: Nawet tak. Szybko minęło. Mam nadzieję, że drugi semestr zleci tak samo.

• Moje pasje, moje zainteresowania

•      Uczennice klasy siódmej Nicola Soroka i Oliwia Łagan w kilku słowach opowiedziały naszej redakcji o swoim nietypowym jak na nastolatki zainteresowaniu, które mistrzowsko rozwijają. Mowa tutaj o robieniu na szydełku.

Nicola przyznała, że zainteresowała się szydełkowaniem 4 lata temu, ponieważ była ciekawa, czy jest to naprawdę takie trudne. Od tego czasu nieustannie rozwija swoją pasję, tworząc coraz to nowe rzeczy. Pierwsze kroki w szydełkowaniu stawiała z pomocą babci. Trudno powiedzieć, ile czasu poświęca swojej pasji, ponieważ jest to zależne od rozmiaru projektu, który właśnie wykonuje. Inspiracje czerpie z otoczenia i z Internetu. Efekty swojej pracy pokazuje w mediach społecznościowych.

Oliwia dopiero rok temu zainteresowała się szydełkowaniem. Podobnie jak jej koleżanka pierwsze kroki z szydełkiem stawiała przy pomocy babci. Cały czas tworzy nowe rzeczy            i w ten sposób rozwija swoją pasję. Inspiruje ją Internet, ale nie publikuje efektów swojej pracy.

Gratulujemy dziewczynom zainteresowań i trzymamy kciuki za ich rozwój.

• Warto przeczytać

• „Opowiem o tobie gwiazdom” autorstwa Edyty Prusinowskiej to piękna i wzruszająca opowieść. To historia dziewczyny, która straciła siostrę i chłopaka o wielkim sercu, których drogi życiowe zupełnym przypadkiem się skrzyżowały. Książkę tę pokochałam już od pierwszych stron. Była romantyczna i pełna przygód. Gdybym miała wskazać komuś lekturę, przy której płakałam, najbardziej wskazałabym właśnie „Opowiem o tobie gwiazdom”.

Amelia Kornaś